Değerlerimiz

Çocuklarımızı Dünya ülkelerinde fark yaratacak örnek bir vatandaş olarak yetiştirmeyi ilke edindik. Bu bağlamda okulumuzun benimsediği ana düşünce, yerli, milli ama evrensel bir eğitim modelidir. Bu ideali  hem İngilizce eğitimini derslerde" eğitim dili" olarak kullanmakla hem de okul öncesi programımızın Türkiye de fark yaratmasıyla yapıyoruz.

Eğitim programımız her çocuğun bireysel gelişim ihtiyacına özel geniş yelpazeli konfor ve aktiviteler sunarak, çocuklara kendilerini keşfedecek özel bir ortam hazırlamıştır. Okulumuzun bahçe girişinden içerideki en ufak ayrıntıya kadar program prensiplerine özgü dizayn edilerek merkez okulumuz tarafından yaptırılmaktadır.

Çocuklara yaşam boyu öğrenme hissi ve zevkinin temellerini atacağımız okulumuzda, çocuklarımız,  araştırma temelli düşünce edinimi kazanarak, bağımsız hareket edebilme, meraklarının gelişmesi, ortak çalışma ve öğrenme zevkini yaşayacaklardır.

Okulumuza özgü kısaca çerçevesinden bahsettiğimiz bu programımızın adı "Piri Reis" müfredatı olarak Hacettepeli akademisyenler ve okul öncesi öğretmenleri ile oluşturulan bir komisyon tarafından hazırlanmıştır. Ayrıca bu programın dili İngilizceye uyarlanarak yeniden yazımış çocuklarımız dili bu program üzerinden eğitim dili "İngilizce" olarak tekrar etme yoluyla dil edinimlerini farkında olmadan kazanacaklardır.